GLASS & CERAMICS / Glass / Prakturna 3992217

nr 399 2217

Prakturna

Lenght: ()

1800-tal, glas, höjd: 46, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]

300

SEK 500

Monday Mars 6 2006
at 16:00:00

Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Silver
Mässing
Farstagods